- dwie pompy , dwa rozdzielacze i jeden silnikhydrauliczny jak podłączyć?

Wszelkie kwestie związane z hydrauliką siłową i wszelkiego rodzaju podnośnikami.
Wiadomość
Autor
waldus

- dwie pompy , dwa rozdzielacze i jeden silnikhydrauliczny jak podłączyć?

#1 Post autor: waldus » 10 lut 2018, o 19:25

Witam zainteresowanych z nadzieją że tu znajdę pomoc.

Mam następujący układ hydrauliczny:

pompa hydrauliczna --> rozdzielacz-->silnik z hamulcem

Ze względu na jedną wolną chwilami pompę chciałbym podpiąć drugą by mieć coś w stylu "doładowania" - by silnik z hamulcem szybciej pracował

Podłączyłem to w ten sposób : pompa II --> nowy rozdzielacz-->silnik z hamulcem (podpiąłem się trójnikami przed samym silnikiem do węży które idą od pierwszego rozdzielacza)

Niestety moje połączenie nie działa, efekt jest taki że jeśli w pierwszym rozdzielaczu przesteruje na ruch silnika to olej swobodnie przepływa, dopiero gdy przesteruje dwa rozdzielacze to pojawia się ruch ale tylko z jednej pompy (tej słabszej)

Kierunek podłączenia węży jest prawidłowy, zasilanie do drugiego rozdzielacza doprowadzone i podpięte do portu P, powrót do portu T (sam powrót wpiąłem do istniejącej linii powrotu z poprzednich rozdzielaczy)

Może ktoś mi wyjaśnić gdzie popełniłem błąd?

Awatar użytkownika
bew2
VIP

Re: - dwie pompy , dwa rozdzielacze i jeden silnikhydrauliczny jak podłączyć?

#2 Post autor: bew2 » 11 lut 2018, o 09:53

Ja bym podpiął tak, zostawić jeden rozdzielacz jak było oryginalnie, a ciśnienie oleju z dodatkowej pompy wpiąć trojnikiem na zasilanie rozdzielacza. W obu zasilaniach dałbym zawory zwrotne przed wejsciem na Rozdzielacz.
Koparka 2015: www.samorobki.pl/viewtopic.php?f=11&t=1651
Traktor 2016: www.samorobki.pl/viewtopic.php?f=6&t=1728
Przyczepa 2017: www.samorobki.pl/viewtopic.php?f=8&t=2337
Trzeba ciąć metal i krzesać iskry, kolejne wyzwania czekają ...

waldus

Re: - dwie pompy , dwa rozdzielacze i jeden silnikhydrauliczny jak podłączyć?

#3 Post autor: waldus » 11 lut 2018, o 10:12

Nie mogę wykorzystać Twojej propozycji ponieważ wydajniejsza pompa pracuje przy zasilaniu pompy o dużej wydajności (ciśnienie ciągłe rzędu 150 atmosfer) a rozdzielacz ma mniej obciążone ruchy więc olej zamiast zasilać pompę będzie szedł tam kaj jest lżej :/

Dlatego chciałem drugi rozdzielacz i używać go do wciągarki silnika w razie możliwości.

Już znalazłem problem, może komuś się przyda:

Dwie sekcje nowego rozdzielacza i jedna sekcja od oryginalnego mają pływające sekcje, nie obędzie się bez zaworów zwrotnych (łącznie 4 sztuki - dla każdego z węży od rozdzielacza po zaworze) i teoretycznie powinno działać

ODPOWIEDZ