Awaria silnika Holder HD1

Wszystko o silnikach spalinowych w konstrukcjach SAM
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
marcin316
Długosz

Re: Awaria silnika Holder HD1

#11 Post autor: marcin316 » 29 gru 2017, o 15:35

Z racji tego, że udało mi się obrócić wałem i przełamać kompresję wziąłem się za demontaż rozrusznika. Niestety jak w takim starym sprzęcie chce się coś zrobić to trzeba przygotować się na niespodzianki. Jedna szpilka trzymająca rozrusznik miała mocno zjechany gwint ale dało się go poprawić narzynką. Wszystkie węże gumowe, które musiałem zdemontować będzie trzeba wymienić. Musiałem spuścić paliwo, olej smarujący i hydrauliczny gdyż te zbiorniki musiałem wymontować. Niestety zbiornik zespolony na paliwo i olej cieknie, na jego dnie jest sporo korozji i chyba nic już z niego nie będzie. Pod farbą pokazała się dziurka wielkości zapałki. Wydaje mi się również, że poci się spod głowicy zatem będę ją musiał zdemontować.

Co do rozrusznika to wymontowałem go i rozebrałem. Szczotki są już krótkie ale niepokoi mnie wirnik. Sprawdzałem żarówką, to prąd płynie jeśli połączę dowolne dwa listki na komutatorze. Czy tak ma być czy coś jest uszkodzone?

Awatar użytkownika
marcin316
Długosz

Re: Awaria silnika Holder HD1

#12 Post autor: marcin316 » 24 sty 2018, o 20:47

Dzisiaj odebrałem rozrusznik po regeneracji, jeszcze czekam na pospawanie zbiornika i jak już go chlapnę jakąś farbą to składam wszystko do kupy. W miarę konieczności będę regenerował/naprawiał/wymieniał kolejne części.

ODPOWIEDZ