Zbiornik paliwa

Zagadnienia związane z konstrukcją nośną, ramami, oraz wszelkimi kwestiami związanymi z nadwoziem (obudowy, fotele, wyposażenie kabiny)
Wiadomość
Autor
golono

Zbiornik paliwa

#1 Post autor: golono » 22 paź 2017, o 09:53

Witak chcialbym wykonac zbiornik paliwa z blachy. Moje pytanie czy w srodku go malowac ? Jesli tak to czym ?

Awatar użytkownika
Arthur

Re: Zbiornik paliwa

#2 Post autor: Arthur » 22 paź 2017, o 11:40

Ja bym nie malował nawet z obawy że farba po czasie zacznie odchodzić i zatykać przewody.
Nie zapomnij o wstawieniu przegród czy siatek żeby Ci paliwo nie chlupalo

wmichale

#3 Post autor: wmichale » 24 paź 2017, o 07:57

Budowa integralnych zbiorników na paliwo ma długą tradycję w budowie jachtów. Mam kilka pozycji z tej dziedziny - w skrócie wygląda to tak: zbiornik ze zwykłej stali można pozostawić wewnątrz niemalowany pod warunkiem, że nie pozostanie często i długo pusty, powinien być w miarę wypełniony paliwem. Jeżeli ma być malowany, to najlepsza jest farba epoksydowa (dwuskładnikowa), nigdy bitumiczna! Podłoże przed malowaniem należy odpowiednio przygotować (piaskować). Dodatkowo zbiornik powinien posiadać DUŻY otwór inspekcyjny, lub odkręcaną górną pokrywę, uszczelki neoprenowe, nigdy gumowe, dwustopniowy filtr na wyjściu, separator, ewentualnie odpowietrzenie zapobiegające kondensacji, kształt uniemożliwiający zbieranie się wody na dnie, właściwe położenie króćców, wewnętrznej przegrody, itd.
Jeśli będziesz zainteresowany, to przetłumaczę i podrzucę ci kilka materiałów na temat budowy zbiorników paliwa. To fajny temat :)

golono

#4 Post autor: golono » 24 paź 2017, o 12:22

No moglbys kolego troche przetlumaczyc :)

wmichale

#5 Post autor: wmichale » 24 paź 2017, o 18:51

Myślę jednak, że zbiornik typu jachtowego do Sama to armata na wróble. Dlatego w załączniku są wydzielone strony dotyczące budowy zbiornika paliwa do budowanych samodzielnie samochodów sportowych. Po angielsku, ale z rysunkami i wymiarami - wszystko jest jasne. Istotne po wykonaniu jest sprawdzenie zbiornika na szczelność, moczymy spoiny i pompką do roweru delikatnie nabijamy ciśnienie 3psi (0,2atm)- nie więcej.
Dodatkowo dwa linki do tematu:
1)Z angielskojęzycznego googla
2)Z rosyjskojęzycznego googla
A tutaj ciekawy filmik z budowy:
https://www.youtube.com/watch?v=RiOr6_q9iOQ
Załączniki
Strony 90 - 93 z Build Your Own Sports Car for as little 250£.pdf
(349.01 KiB) Pobrany 27 razy
Strony 88 - 91 z Build your own sports car on a budget.pdf
(590.3 KiB) Pobrany 24 razy

ODPOWIEDZ