Pytanie. Uzywana instalacja lpg. Czy jest mozliwa legalizacja i jak to zrobic.

Czyli tematy niezwiązane tematycznie z forum :)
Wiadomość
Autor
yureq
VIP
Województwo: wybierz

Pytanie. Uzywana instalacja lpg. Czy jest mozliwa legalizacja i jak to zrobic.

#1 Post autor: yureq » 2 sty 2018, o 15:31

Jak w temacie.
Jest dużo ofert sprzedaży zdemontowanych instalacji gazowych. Nieraz całkiem nowych.
Stad moje pytanie. Czy sam montując taka instalacje, w innym aucie, mam szanse gdzieś to zalegalizować? Butla będzie miała papiery, do reszty to nie wiem czy coś potrzeba.
Ewentualnie czy jakiś warsztat to zamontuje i zalegalizuje. I ostatnie pytanie. Czy to ma sens? Da oszczędności?
Pozdrawiam Jurek
Szkółka Winorośli i Winnica "Nad Stawem"
Sadzonki winorośli ponad 50 odmian w sprzedaży.

Vein86
Administrator
Województwo: Podlaskie

Re: Pytanie. Uzywana instalacja lpg. Czy jest mozliwa legalizacja i jak to zrobic.

#2 Post autor: Vein86 » 2 sty 2018, o 15:45

Jakaś oszczędność na pewno będzie, musisz znaleźć warsztat który wystawi papier na montaż tego ustrojstwa. Najważniejszy jest papier na butlę.

yureq
VIP
Województwo: wybierz

Re: Pytanie. Uzywana instalacja lpg. Czy jest mozliwa legalizacja i jak to zrobic.

#3 Post autor: yureq » 2 sty 2018, o 15:58

Na butle bedzie papier od kupowanej instalacji. Czy to wystarczy do badania technicznego?
Pozdrawiam Jurek
Szkółka Winorośli i Winnica "Nad Stawem"
Sadzonki winorośli ponad 50 odmian w sprzedaży.

jawa3398
Województwo: Wielkopolskie

#4 Post autor: jawa3398 » 2 sty 2018, o 16:31

Jesli auto będzie pierwszy raz zagazowane, to musisz mieć nową butlę lub taka co nie figuruję przy jakimś aucie. Następnie musisz mieć takie papierki: Ważną legalizację butli, fakturę z warsztatu i papier z analizą spalin.co do montażu możesz sam to zrobić i znaleźć gazownika który ci zrobi przegląd tej instalacji i wystawi papierki.

Vein86
Administrator
Województwo: Podlaskie

#5 Post autor: Vein86 » 10 sty 2018, o 14:58

"musisz mieć nową butlę lub taka co nie figuruję przy jakimś aucie" - nie jest to prawda.

jawa3398
Województwo: Wielkopolskie

#6 Post autor: jawa3398 » 10 sty 2018, o 22:58

W moich stronach w wydziale komunikacji niestety ale takie mają wymogi. W lutym 2017r zakładałem gaz do auta i takie wymagania musiałem spełnić.

ODPOWIEDZ