Trochę narzekania na złomowiska.

Czyli tematy niezwiązane tematycznie z forum :)
Wiadomość
Autor
Vein86
Administrator
Województwo: Podlaskie

Trochę narzekania na złomowiska.

#1 Post autor: Vein86 » 8 mar 2018, o 16:59

Nie wiem jak Wy, ale ja ostatnio mam straszne przygody ze złomowiskami, zajeżdżam sobie na jedno (złom, nie stacja demontażu/szrot) stoi śliczna jetta (w sumie już nie śliczna, bo zgnieciony dach przez ładowarkę), znajomy mi mówi, że przyjechała o własnych siłach (a to turbodiesel), zabrali akku, tablice i tyle.
Pytam się szefa, czy może mi jej nie zgniatać do dnia kolejnego, bo dziś muszę do pracy jechać (a oni do 16 pracują) gościu mi mówi, że nie, bo oni dziś wszystkie samochody do huty ślą...
Pytam się czy przód mi sprzeda, ok, po 1.5zł/kg. Pytam się spawacza czy mi przetnie "nie, bo się spalić może". Proszę szefa, że może jednak przechowa, a on mi mówi, że oni się hurtem zajmują, a to, że jestem tutaj to ich łaska...
Dwa tygodnie prosiłem o wycenę zasilaczy UPS, żeby się dowiedzieć, że oni mają je w cenniku, ale od drugiego szefa.
Na innym złomie, za lampy od samochodu mi zaśpiewali 200zł, mimo, że na OLX takie same są po 80zł za komplet.

Czy oni powariowali? Nie da się z nimi dogadywać,coś się stąło i na złom przyjeżdżają kompletne samochody (czy szroty już nie kupują?), widziałem nawet skodę octavię I bez silnika...

radex
Długosz
Województwo: wybierz

Re: Trochę narzekania na złomowiska.

#2 Post autor: radex » 8 mar 2018, o 19:14

Teraz jest wolny rynek nie pasuje cena na zlłomie kup w sklepie nowe czy na portalu aukcyjnym. Takie złomowiska mają podpisane umowy ile stali muszą sprzedać do huty miesięcznie jeśli się nie wywiążą to oddają za niższa kasę złom. Klient indywidualny co bierze części za 100 czy 200 zł nie liczy się dla nich tylko przedsiębiorstwo z którym współpracują . Takie realia.

Vein86
Administrator
Województwo: Podlaskie

Re: Trochę narzekania na złomowiska.

#3 Post autor: Vein86 » 8 mar 2018, o 22:22

Wiesz, gorzej w sumie dla nich, jak na złomie sprzedają lampy, które i tak pójdą do śmieci, za cenę 2,5 raza wyższą jak są na OLX. Zauważyłem, że chyba "złom jest w cenie", takiego przemiału jak teraz, to dawno nie widziałem. Ludzie oddają maszyny budowlane nawet (widziałem 2 ładowarki i cztery DT75 jak ktoś oddał).

ODPOWIEDZ