TRAHTOOR VW 1,6 TD 4x4, hydraulika, WOM czas kończyć ;)

Dział poświęcony prezentacji traktorków/ciągników SAM o napędzie 4x4 (i więcej)
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
sega
VIP

Re: TRAHTOOR VW 1,6 TD 4x4, hydraulika, WOM czas kończyć ;)

#61 Post autor: sega » 23 lip 2016, o 12:40

Właśnie kupiłem wiaderko pasty montażowej do kół i wentyle, więc jak poskładam to się okaże.
Zastanawiam się na jaki kolor malować felgi bo mam żółtą i białą farbę. Jeszcze gdzieś się czarna przewijała ale czarną raczej zostawię do ramy i innych tego typu elementów.
sega
---------------------------------------------------------------------------------

Nie dyskutuj z idiotą bo cię sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
;)

matpiscaro
Długosz

#62 Post autor: matpiscaro » 23 lip 2016, o 15:12

Felgi na biało :) ja po poszerzeniu felg spawy wykleiłem klejem do szyb bo akurat miałem i 3rok trzyma powietrze ale wcześniej pospawane były raz wyszlifowane i spawane drugi raz ;)
Najgorsza z życiowych ról, mieć na ustach uśmiech, a w sercu ból :/

Awatar użytkownika
bew2
VIP

#63 Post autor: bew2 » 23 lip 2016, o 21:40

Hehe, ja też poszerzalem, oponki bezdetkowe, jedna od razu trzymała ale drugą wozilem do gumiarza 3 razy ;/ ja spawalem ponownie miejsca puszczające i podejrzane. Jak raz zdjalem sam opone po dlugiej walce i stwierdziłem ze mogę uszkodzić przy zakładaniu to później juz do zakładu wozilem.
Koparka 2015: www.samorobki.pl/viewtopic.php?f=11&t=1651
Traktor 2016: www.samorobki.pl/viewtopic.php?f=6&t=1728
Przyczepa 2017: www.samorobki.pl/viewtopic.php?f=8&t=2337
Trzeba ciąć metal i krzesać iskry, kolejne wyzwania czekają ...

Awatar użytkownika
sega
VIP

#64 Post autor: sega » 3 sie 2016, o 09:11

Pierwsze koło gotowe, drugie już pospawane, zostało oszlifować miejsca które będą widoczne, pomalować i poskładać :)
Dodam jako ciekawostkę że oponę na felgę wciągnąłem sam bez maszyny tak po prostu na betonie i oczywiście bez dętki :)
Wcześniej nabyłem sobie w InterCars'ie maszynki do felg, pastę do montażu kół i poszło w jakieś 10 min bez większego problemu :)
Załączniki
DSC_0046_.jpg
sega
---------------------------------------------------------------------------------

Nie dyskutuj z idiotą bo cię sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
;)

Awatar użytkownika
bew2
VIP

#65 Post autor: bew2 » 3 sie 2016, o 12:30

Ja spawalem od środka także miejsce łączenia widac tylko jak sie bardzo przyjrzeć. Co to jest maszynka do felg z intercarsu?
Koparka 2015: www.samorobki.pl/viewtopic.php?f=11&t=1651
Traktor 2016: www.samorobki.pl/viewtopic.php?f=6&t=1728
Przyczepa 2017: www.samorobki.pl/viewtopic.php?f=8&t=2337
Trzeba ciąć metal i krzesać iskry, kolejne wyzwania czekają ...

Awatar użytkownika
sega
VIP

#66 Post autor: sega » 3 sie 2016, o 22:09

Moje felgi są z blachy 4 mm i wstawka też. Przed spawaniem ustawiłem tak że została szczelina około 3-4 mm (nie mierzyłem tylko podłożyłem gwoździe ;) ) i (ten spaw który dało się zrobić dwustronnie) najpierw spawałem od tej strony widocznej tak żeby wyszedł przetop, później z drugiej strony czyli od strony powietrza w oponie. Drugi spaw był tak ustawiony żeby był na tej głównej blasze nośnej i był robiony tylko od strony opony. Ten spaw który jest widoczny w rancie to szlifuje na gładko natomiast te niewidoczne to tak tylko "od oka liznąłem tarczą" żeby w oczy nie kuło przy zmianie opon ;)
Co do maszynki itd. InterCars to potężna sieciowa i międzynarodowa hurtownia motoryzacyjna w której zaopatrują się min. sklepy motoryzacyjne. Tylko że dla klienta z ulicy to mają ceny wręcz zaporowe ale jak się ma działalność to na wejściu można dostać ze 30-40% upustu i wtedy wychodzi o jakieś 10-15% taniej niż w sklepie :) ja tak mam :)
Pisząc maszynka miałem na myśli cały ten element razem z wentylkiem który się montuje w feldze i prze który się pompuje koło :)
sega

;)

Blackbull

#67 Post autor: Blackbull » 4 lut 2018, o 12:18

Minął już ponad rok od ostatniego wpisu są jakieś postępy?

Awatar użytkownika
sega
VIP

#68 Post autor: sega » 12 lut 2018, o 13:42

Niestety w ostatnim czasie projekt poszedł w odstawkę. Poza założeniem tych szerokich kół na tyle nic się nie zmieniło :/ Na szczęście udało mi się trochę ogarnąć warsztat więc wreszcie będzie wreszcie gdzie robić :)
sega

;)

ODPOWIEDZ